Війна Браузерів

Браузер, веб-браузер або інтернет-оглядач – це програмне забезпечення, яке дозволяє відвідувачу інтернету переглядати вміст будь-якого веб-сайту.
З часу зародження всесвітньої мережі інтернет браузери невпинно розвивалися, а з колосальним зростанням числа користувачів, стають все більш затребуваними. У Вікіпедії написано, що браузер – це комплексне додаток для обробки і виведення різного змісту веб-сторінок, що надає інтерфейс між відвідувачем і веб-сайтом.
Сьогодні майже всі найбільш популярні браузери можна отримати безкоштовно (просто скачавши з інтернету) або разом з іншими програмами. Ось найпоширеніші з них:
- Internet Explorer поставляється разом з Microsoft Windows,
- Mozilla Firefox безкоштовне програмне забезпечення ( далі ПЗ), що завантажується з інтернету, сумісний з деякими версіями Linux,
- Opera, починаючи з версії 8.50 скачується з інтернету безкоштовно,
- Safari сумісний з Mac OS X і безкоштовно для Microsoft Windows,
- Google Chrome безкоштовне ПО, наймолодший з веб-браузерів.
Результат пошуку зображень за запитом "війна браузерів"
А тепер трохи історії.

Першим браузером з графічним інтерфейсом, який отримав більш або менш широке поширення, став NCSA Mosaic. Його принципи були використані в таких браузерах як Netscape Navigator і Internet Explorer (далі ІЕ). Звичайно ж, він мав ряд недоліків, які були ліквідовані при подальших розробках. Так браузер Netscape Navigator був адаптований під різні операційні системи. Такі, як UNIX, Windows, Mac OS. Такі дії спонукають компанію Microsoft розробити свій веб-браузер. Ним став Internet Explorer (IE).

Компанія Microsoft відразу стала випускати локалізовані версії IE. У випущеній в 1995 році операційну систему Windows 95, ще не було вбудованого браузера. Але вже незабаром у неї вносять оновлення та вже, у знову вийшла операційну систему Windows 95 OSR2, браузер Internet Explorer 3.0 був вбудований. Але компанія Microsoft додає в свій браузер ряд компонентів, які несумісні зі стандартними. Саме з цього моменту і починається період, який відомий під назвою «війна браузерів». Цей період закінчився монополізацією ринку компанією Microsoft. Монополізація досягла більше, ніж 95%.

Доходи компанії Netscape різко знижуються і її купує AOL. Для Netscape 6 написаний з нуля новий движок (Gecko), який з самого початку орієнтований на повну підтримку існуючих стандартів. На його основі пізніше і був розроблений комплект Mozilla Suite. Через деякий час компанія приймає рішення розвивати браузер окремо від загального пакету. Цей момент і є моментом народження браузера Mozilla Firefox. У Mozilla Firefox міститься багато нових можливостей, які відсутні в Internet Explorer або інших браузерах. Це дозволило Mozilla Firefox нарощувати популярність.

Після монополізації ринку компанія Microsoft «спочиває на лаврах» і, практично перестає розвивати свої продукти. Так браузери від 4-ої до 6-ої версії виходять майже не змінюючись. Вони відстають від інших і в зручності використання і швидкості навантаження сторінок. Microsoft знову присвячує багато часу розвитку свого браузера. Версії від 7-ої до 9-ої виходять все більш досконалими.

Браузер Opera з'явився тільки в 1995 році. Спочатку Opera розповсюджується умовно-безкоштовно. Напевно, цим і пояснюється досить низька популярність цього браузера. Але, вже з 2005 року Opera теж стає доступною для всіх.
Компанія Google в 2008 році, стимулює конкуренцію між браузерами розробивши і випустивши свій. Новий браузер називається – Chrome або Google Chrome. Він містить низку нововведень: ізоляція збоїв, режим «інкогніто» та інші. Розроблені версії для Windows XP, Windows Vista, Windows 7, Linux і Mac OS.

Microsoft, на початку 2009 року, оголосила, що нею розроблено новий браузер, який назвали Gazelle. У новий браузер закладений принцип поділу ресурсів, який характерний для багатокористувацьких операційних систем, що повинно підвищити його безпеку.

Результат пошуку зображень за запитом "війна браузерів"

Таким чином «Війна браузерів» принесла користь, в першу чергу, для нас, простих користувачів інтернету. Всі без винятку браузери стали простіше зручніше у використанні, у всіх з'явилися нові додавання і недоступні раніше можливості, значно підвищилась їх швидкодію. Але... як відомо, досконалості немає межі. А тому, чекаємо від компаній-розробників нових несподіваних і досконалих рішень.

Комментариев нет:

Отправить комментарий